Tatuaze.net

Tatuaże

Tatuaże z henny

Tatuaże z henny.

Nie wiesz jak będzie wyglądał na Tobie tatuaż? Chcesz sprawdzić reakcję otoczenia na nowy wzór na ciele? A może po prostu szukasz ozdoby tylko na czas wakacji? Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiadasz ‘tak’, to zastanów się nad tatuażem z henny.

Historia tatuażu

Historia tatuażu.

Tatuaż, czyli dowolny znak graficzny na ciele jest tak stary jak społeczeństwo ludzkie. Skóra jest ostateczną granicą pomiędzy prywatnością, a otaczającym nas światem. Nasz wygląd zewnętrzny ma decydujący wpływ na pierwsze wrażenie jakie po sobie pozostawiamy oraz na naszą atrakcyjność seksualną. Od początków istnienia ludzkości, jednostki ozdabiały swoje ciała poprzez nakładanie na nie farb i rysunków. Nosząc tradycyjne tatuaże tj. pająka czy słońce osobą wtapia się w magiczny świat tatuaży, którego historia ciągnie się od tysięcy lat.

Biotatuaż

Biotatuaż.

Biotatuaż jest wykonywany w podobny sposób, co zwykły tatuaż i nie różni się od niego wyglądem, przynajmniej przez pierwszy okres jego noszenia. Nanoszenie tego typu ozdoby jest mało bolesne i polega na wprowadzeniu naturalnego pigmentu - nie uczulających barwników w drugą warstwę naskórka. Trwałość biotatuażu wynosi 3 do 5 lat, należy jednak się liczyć z pewnymi efektami ubocznymi wyboru tej techniki tatuowania.

Gojenie tatuażu

Gojenie się tatuaży

Ważnym aspektem dla każdej osoby, która chce ozdobić swoje ciało jest kwestia gojenia się miejsca wykonania ozdoby. Po wykonaniu ozdoby powinien zostać założony opatrunek ze specjalną maścią lub jeżeli został wykonany piercing powinna zostać nałożona maść przyspieszająca gojenie i uniemożliwiająca zakażenie. Opatrunek lub maść powinny by zmieniane co najmniej 2 razy dziennie lub według zaleceń artysty wykonującego zabieg. W trakcie gojenia się nie należy zrywa powstałych strupków, ponieważ może to doprowadzić do powstania blizn lub uszkodzenia tatuażu.